part of food union
food union
ledai

Ledus Valgyti sveika

 
Ne visi žino, kad ledai – tai ne tik gaivinantis skanėstas karštą vasaros dieną, bet ir sveikatai naudingas produktas. Nepagrįstas augalinių riebalų garbinimas – jau praeitis. Vis labiau vertinami natūralūs produktai, o grietininių ledų populiarumas nuolat auga ir siekia jau beveik 80 proc.
 
Grietininiuose leduose yra pieno riebalų, baltymų, angliavandenių, kalcio, vitaminų A ir B, taip pat D, E ir P grupės vitaminų. Visiems žinoma, kad vitaminas A labai reikalingas akims, ir yra ypač svarbus mažiems vaikams. Vitaminas D būtinas kalciui pasisavinti. Kaip ir vitaminai A bei E, vitaminas D tirpsta riebaluose, todėl iš ledų šiuos vitaminus organizmas pasisavina ypač efektyviai. Organizmas pasisavina iki 85% leduose esančio kalcio – pavyzdžiui, 100 g ledų kalcio yra net 150 mg.
 
Kalcio žmogui reikia nuolat, o ypač – augimo laikotarpiu. Todėl jis būtinas vaikams ir paaugliams. Jei jaunystėje susiformuoja tvirti kaulai, dantys, nagai ir plaukai, vyresniame amžiuje pasitaiko mažiau kaulų lūžių, dantų karieso, mažiau slenka plaukai ir lūžinėja nagai. Na, o tiems, kurie rūpinasi sveikais dantimis, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad pieno produktuose esanti laktozė nedaro dantims tokio blogo poveikio, kaip cukrus, fruktozė arba gliukozė. Be abejo, reikia nepamiršti, kad kalciui patekti į kaulus reikalingas fizinis aktyvumas ir sportas, o tam vasarą galima rasti daugybę galimybių!
 
Lengvas desertas tiems, kas rūpinasi savo svoriu
 
Nors iš grietinėlės gaminami ledai ir labai naudingi sveikatai, artėjant vasarai iškyla klausimas, kokią įtaką ledai gali turėti mūsų svoriui. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ledai yra šalti, todėl virškinant organizmas juos turi sušildyti, o tam yra eikvojamos kalorijos.  Taigi, iš ledų gaunamų kalorijų kiekis jau yra mažesnis, negu nurodyta jų maistinės vertės lentelėje.
 
Na, o tie, kurie kruopščiai skaičiuoja kalorijas, parduotuvių lentynose ras daug malonių staigmenų – pavyzdžiui, ledų šerbetojogurtinių ir dietinių ledų, turinčių žymiai mažiau kalorijų lyginant su klasikiniais grietininiais ledais. Taip pat siūlomi vaisiniai ledai, kuriuose yra labai mažai kalorijų, ir kurie paprastai yra labai mėgstami vaikų.
 
Kas gali būti maloniau nei mėgautis šiltais saulės spinduliais ir atsigaivinti nuostabaus skonio ledais, suteikiančiais karštai vasaros dienai dar daugiau ryškių ir linksmų spalvų!
Atgal
en ru